STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

 W dzisiejszych czasach ważne są nie tylko zdrowe, ale również białe, równe, piękne zęby. W nowoczesnej stomatologii możliwa jest zmiana kształtu, koloru i położenia zębów co pozwala uzyskać perfekcyjny uśmiech. Ładny uśmiech poprawia całą estetykę twarzy, a w efekcie lepsze samopoczucie Pacjenta.
        Stomatologia estetyczna to leczenie prowadzące do poprawy uśmiechu. Indywidualny plan leczenia jest proponowany po wykonaniu pełnej diagnostyki tj. badania pacjenta, wykonaniu modeli orientacyjnych i zdjęć rentgenowskich oraz po ustaleniu z pacjentem jego potrzeb i oczekiwań. Celem poprawy estetyki uśmiechu wykonuje się korony pełnoceramiczne, mosty, inlaye, onlaye, licówki porcelanowe oraz stosuje się wybielanie zębów.

       

       

Licówki porcelanowe - są to cienkie porcelanowe łuski przyklejane na przednią stronę zębów, korygujące w ten sposób przebarwienia i niedoskonałości kształtu. Stosuje się je w odcinku przednim uzębienia np. w przypadku zębów przebarwionych, po niewielkim urazie lub gdy chcemy skorygować kształt zęba nie niszcząc zdrowych tkanek zęba, a także gdy chcemy zamknąć szparę między zębami. Licówki takie nie zmieniają koloru  

 Inlay, onlay - to kosmetyczne wypełnienia porcelanowe wykonywane w pracowni technicznej po uprzednim przygotowaniu zęba i pobraniu wycisku. Eliminują one konieczność stosowania koron protetycznych. Są trwałe, estetyczne i odporne na ścieranie. Stosuje się je wówczas, gdy utrata własnych tkanek zęba jest tak duża, że uniemożliwia tradycyjną odbudowę zęba wypełnieniem., a wykonanie korony powoduje większe okaleczenie zęba.

Wybielanie zębów - w dzisiejszych czasach atrybutem urody są białe zęby. Mając ładne zęby częściej się uśmiechamy, a dzięki temu jesteśmy lepiej postrzegani przez otoczenie. W gabinecie Pacjent ma pobierane wyciski, po uprzednim dokładnym oczyszczeniu zębów z kamienia i osadów. Na podstawie wycisków wykonywane są indywidualne szyny w pracowni technicznej. Po przeszkoleniu Pacjent stosuje specjalny preparat w nocy do wybielania umieszczany w szynach. Pierwsze efekty są widoczne bardzo szybko. Wskazane są wizyty kontrolne, żeby cały proces był bezpieczny i można było na koniec ocenić efekt. Podczas wybielania może pojawić się przejściowa nadwrażliwość zębów. Najlepsze rezultaty uzyskuje się u Pacjentów z naturalnie żółtymi zębami lub przebarwionymi np. tytoniem.

© Copyright by Specjalistyczny Gabinet Stomatologiczny 2019 - 2021

Wszelkie prawa zastrzeżone

Kopiowanie i rozpowszechnianie treści obecnych na tej stronie w jakiejkolwiek formie bez zezwolenia jest zabronione.