IMPLANTY ZĘBÓW

 Implanty zastępują utracone uzębienie pacjenta. Są rozwiązaniem bardzo komfortowym. Stosujemy je gdy brakuje:

  • pojedynczego zęba, np. w odcinku przednim, kiedy pacjent utracił ząb w wyniku urazu
  • kiedy brakuje kilku zębów a ich uzupełnienie tradycyjne jest niemożliwe ze względu na małą ilość własnych zębów lub nie chcemy „okaleczać” pozostałych, zdrowych zębów
  • kiedy brakuje wielu lub wszystkich zębów a trudne warunki protetyczne uniemożliwiają użytkowanie tradycyjnych protez. Implanty to inwestycja, która będzie procentować do końca życia.

        Zabieg implantacji po wstępnej dokładnej diagnostyce przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. Podczas zabiegu opracowuje się miejsce w kości, w którym umieszcza się implant, a następnie zeszywa błonę śluzowa nad implantem. Po tygodniu zdejmuje się szwy. W tym czasie Pacjent pozostaje pod stałą opieka lekarza. Po ok. 3-6 miesiącach, to jest po okresie integracji implantu z kościa wykonywane jest uzupełnienie protetyczne.
        Pacjenci trafiający do naszego gabinetu celem odbudowy utraconego uzębienia za pomocą implantów są przygotowywani do zabiegu z wykorzystaniem cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej. W każdym przypadku wykonujemy trójwymiarową tomografię komputerową za pomocą urządzenia PAX 500 Tomo. Dzięki dokładnej diagnostyce możliwe jest przeprowadzenie zabiegu w sposób jak najbardziej przewidywalny i atraumatyczny dla pacjenta.

© Copyright by Specjalistyczny Gabinet Stomatologiczny 2019 - 2021

Wszelkie prawa zastrzeżone

Kopiowanie i rozpowszechnianie treści obecnych na tej stronie w jakiejkolwiek formie bez zezwolenia jest zabronione.